Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Faturası Yardımı Şikayetleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Faturası Yardımı Şikayetleri nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Faturası Yardımı Şikayetleri nelerdir? Gelin bu şikayetleri birlikte değerlendirelim.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Faturası Yardımı Nedir?

“Ankara’da üşüyen çocuk kalmasın şiarıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Kara Kış Destek Paketi” kapsamında sosyal destek alan vatandaşlarımızın Başkent Kartlarına 16.11.2021 tarihinde 500 TL olmak üzere kış ayları boyunca toplamda 2150 TL yakacak desteği yatırılacaktır.

Vatandaşlarımız 16 Kasım itibariyle yatırılan tutarları sadece http://gazmatik.com.tr/ web sitesinde konumları bulunan Gaz Kiosklarından, doğalgaz faturası ödemek ya da kartlı sayaçlar için doğalgaz yüklemede kullanalabilecektir.

Kömür desteği alan vatandaşlarımız hariç diğer tüm sosyal destek alan vatandaşlarımızın Başkent Kartlarına 16 Kasım’da doğalgaz desteği yatırılacaktır.

Vatandaşlarımızın Abone bilgisi, Tc kimlik numarası girerek başvuru yapmalarına/düzeltmelerine gerek kalmamıştır.”

şeklinde bir ibare mevcut. Bu kapsamda, ihtiyaç sahibi ailelere doğalgaz yardımı yapılacağından bahsediliyor. Muhtemelen başvurusu çok fazla olduğu için şu an kapalı. Buradaki bağlantıdan ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Faturası Yardımı Şikayetleri
Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Faturası Yardımı Şikayetleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Faturası Şikayetleri Nelerdir?

Şikayetvar sitesinde yapılan yorumları tesadüfen gördüm ve gerçekten onlar adına kendimden utandım. Onlar derken, bu şikayetleri yazan insanlar adına.

Gelen şikayetlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

—————————————

Birisinin hesabına 500 TL yardım parası yatırılmış. Fakat arkadaşımızın faturası 500 liradan fazla geldiği için, 500 TL daha yatmasını beklemiş. O yatmayınca bu da faturasını yatıramamış ve doğalgazı kapatılmış. Arkadaşımız da Büyükşehir Belediyeyi suçlıyor ve şikayetvar sitesine şikayet etmiş.

Güzel kardeşim, bu yapılan adı üstünde bir YARDIM’dır. Yapılmak zorunda değildir. Sen teşekkür edip Allah razı olsun diyeceğine, bu adamları şikayet ediyorsun. Gerçekten pes diyorum.

————————————–

Bir başkası demiş ki, bize doğalgaz ve et yardımı yapılacaktı yapılmadı, ceza mı kesiliyor Ankara halkına demiş..

Hangi kanunun hangi maddesinde bu yardımın zorunlu olduğu yazıyor? Abicim siz hangi dünyada yaşıyorsunuz? Ya da trollük mü yapıyorsunuz?

————————————-

Biri demiş ki; Bize yardım yapıldı ama doğalgaz faturasında kullanamadık. 153’ü aradık bize markette kullanın dedi ve markette kullandık ama kartımız iptal oldu demiş.

İptal nedenini bilmiyor daha. Yani Belediyeyi arayıp neden iptal edildi diye sormak içinden gelmemiş. Direkt şikayet yazmış internete.

————————————-

Bir başkası; “Zaten güvenilmez olduğunu biliyorduk, şaşırtmadın Mansur Yavaş” demiş.

Aslında bu Mansur Yavaş’tan çok senin niyetini gösteriyor. Sanki yatırmaya mecburlar gibi yorum yapıyorlar. Aynı şeyi başka konular için söylemiyorlar tabii. Mesela, “Neden dünyanın en pahalı elektriğini, doğalgazını ve benzinini kullanyoruz” gibi. Ya da güvendiğin insanlardan isteseydin keşke bu yardımı.

————————————

Biri Melih Gökçek zamanında asfalt parası ödemiş. Şimdi Mansur Yavaş’tan geri istiyor. Ödeme henüz yapılmadığı için şikayet etmiş.

E be kardeşim, neden hakkını yasal yollardan aramıyorsun? Ya da neden şikayetini Melih Gökçek varken yapmadın.

———————————–

Biri geçen ay yardım başvurusu yapmış ama henüz cevap gelmemiş. Mansur Yavaş’ı tanıdıklarına yardım dağıtmakla suçluyor.

E pes yahu. Yardım parası bu be kardeşim. Adamlar vereceğiz de dememiş. Acaba senden daha kötü durumda olan birilerinin olabileceğini hiç mi aklına getirmiyorsun? Bu adamlar karşılık beklemeden bunu yaparken, senin bu şekilde iftira atman hangi inanışta yazar?

—————————————

Burada çok fazla şikayet var. Hepsini cevaplamamın imkanı yok. Kendiniz girip bakabilirsiniz. Fakat buradan da anlaşıldığı üzere, “Meyve veren ağaç taşlanır“.

Şahsen Mansur Yavaş’ın başkanlığını ve duruşunu çok seviyorum. Egodan uzak, güler yüzlü, gerektiğinde lafı gediğine koyan, gerçekten özlediğimiz türde bir siyasetçi. Hem sağ hem de sol görüşten insanların sahiplenebileceği karakterde bir insan. (Biliyorsunuz daha önceki seçimlerde MHP’den aday olmuştu). Ben kendisine destek olmamız gerektiğine inanıyorum. Trollere gerekli cevapları vereceğinden eminim. Çok fazla sinirlendiğim için o kişilere bir cevap yazmak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu