Blog

“Türkiye’den Manzaralar” Yazı Dizisi Başlıyor!

Türkiye'den Manzaralar yazı dizisine başlıyorum. Bu yazı dizisinde, iyisiyle kötüsüyle ülkemiz insanının düşünce ve davranış yapısıyla alakalı görüşlerimi yazacağım.

Sokakta ya da evde, işte ya da okulda, köyde ya da şehirde, genci ya da yaşlısı, X kuşağı ya da Z kuşağı, A partilisi ya da B partilisi, Galatasaray’lısı ya da Fener’lisi, Kürdü ya da Türk’ü, Müslümanı ya da Ateisti, okumuşu ya da okumamışı, köylüsü ya da şehirlisi…

Kısacası bu coğrafyada yaşayan herkes..

2022 senesinde geldiğimiz noktada, insanımızın olaylara bakış açısını ya da verdiği tepkileri yazacağım. Elbette kimi zaman eleştirel, kimi zaman övgü ile bahsedeceğim.

Elbette evrenin sırrını vermeyeceğim. Olabildiğince güncel konulara değinmek istiyorum sadece. Sizler de yorumlarınızla katkıda bulunursanız çok memnun olurum.

Hepinizin tahmin ettiği gibi, bu yazılar çoğu zaman eleştirel olacak. O yüzden bana “Sen Türk müsün” ya da “Sen hainsin” demeyin. Her ne kadar son zamanlarda doğruları söyleyenlere “Hain” yakıştırması yapılsa da, lütfen siz yapmayın. Tam tersi, bunları gün yüzüne çıkararak hep birlikte düzelmesi için çaba gösterelim.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu