Blog

Hayallerinizin Peşinden Koşun, Hayat Gerçekten Çok Kısa!

Babamın kanser fobisi var. Vücudunda en ufak bir değişiklik olsa, “Ben kanser oldum” diyerek hayata küsüyor ve doktor doktor geziyor. Kanser olmadığına ikna olması hem çok uzun hem de çok masraflı oluyor.

Bu korkusu ilk kez işe yaradı. Yaklaşık 1 ay önce, annem Mamografi çektirdi. Belirli bir yaştan sonra kadınların en azından 6 ayda bir kez Mamografi çektirmeleri gerektiği söyleniyor. Mamografide, sol göğüste bir kitle olduğu tespit edildi. Ultrason, MR ve kan tahlili ile, bu kitlenin tümör olduğu belirlendi. Özel bir hastanede yaptırmıştık tüm işlemleri. Dolayısıyla çok beklemedik ve doktorun “kitleyi alalım içimiz rahat etsin” sözüyle operasyona karar verdik. 3 hafta önce kitle alındı ve çevresi temizlendi. Alınan kitle Patolojiye gönderildi. Patoloji sonucu bugün çıktı ve riskli bir durum olduğu görüldü.

Bugün tekrar ameliyata girerek sol göğsü alındı. Başarılı bir operasyon geçirdi. 3 hafta sonra da Radyoterapi uygulanıp, tamamen kurtulacak bu illetten. Başlangıç evresinde tespiti yapıldığından, geleceğe dair oldukça umutluyuz.

Ancak, annem daha önce safra kesesini aldırdı, rahmini aldırdı ve şimdi de sol göğsünü aldırdı. Elbette herkesin annesi çok değerlidir ama benim annem hem cefakar hem vefakardır. Onu hastane odasında bu şekilde görmek beni çok üzüyor. Bu kadar şey yaşaması da çok üzüyor ama moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. Çok şükür ki, yaşamaya devam ediyor.

Bu yaşadıklarım, hayatın çok kısa olduğunu bir kez daha hatırlattı bana. İnsan hayallerinin peşinden koşmalı. Ben de bugünden itibaren öyle yapacağım. Hem kendi hayallerime hem de annemin hayallerine kavuşması için elimden geleni yapacağım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu