Sinema ve Televizyon

Hipnotizma Netflix (2021)

Hipnotizma 2021 Netflix'te yayınlanan gerilim türünde bir filmdir. Hipnotizma sinemalar ya da Hipnotizma ekşi yorumlarını da içerikte bulabilirsiniz.

Hipnotizma Netflix platformunun 2021 senesinde yayınladığı bir filmdir. Filmi derinlemesine işlemeden önce, bir takım bilgiler vermek istiyorum.

İçindekiler

Hipnotizma 2021 Oyuncuları Kimlerdir?

Hinotizma (Hypnotic) filminin oyuncularına baktığımızda; Görsel açıdan çok hoşuma giden 1982 Amerika doğumlu olan oyuncu Kate Siegel, Jenn Tompson rolüyle başrolde bulunuyor. Ona; dedektif Wade Rollins rolüyle Dulé Hill, Dr. Collin Meade rolüyle Jason O’Mara eşlik ediyor. Ayrıca filmde Jaime M. Callica, Lucie Guest, Luc Roderique gibi isimler de bulunuyor. Fakat filmin büyük çoğunluğu; Jenn ve doktor arasında geçiyor. Yan karakterler filme çok dahil olmuyor.

Hipnotizma 2021 Teknik Ekibi kimlerdir?

Filmin teknik ekibine baktığımızda, şu isimler ön plana çıkıyor.

Hipnotizma filminin yönetmeni; Yönetmen koltuğundaki isimlere baktığımda, oldukça şaşırdım. Çünkü ikisi de 25-30 yaşlarında olan ve 2013 yılında yönetmenliğe başlayan Matt Angel ve Suzanne Coote isimli direktörlerdir.
Hipnotizma filminin senaristi; The Blacklist: Redemption isimli diziyle dikkatleri üzerine çeken Richard D’Ovidio’dur.

Hipnotizma filminin konusu nedir?

Nişanlısı ile mutlu giden bir birlikteliği olan Jenn, 6 aylık çocuğunu düşürdükten sonra psikolojik olarak zor zamanlar geçirir ve nişanlısından ayrılır. En yakın arkadaşının evlilik yıldönümüne davet edildiğinde, orada bir psikiyatrist ile tanışır. Arkadaşının zorlamasıyla bir seans ayarlanır. Doktor Meade sadece kadın hastalara bakmaktadır ve bu hastalarının bazılarını hipnoz yöntemi ile tedavi etmektedir. Ancak Jenn, hipnoz altındayken yaptıklarını hatırlamaya başladığında, aslında durumun çok farklı olduğunu da anlamaya başlayacaktır.

Hipnotizma Netflix (2021)
Hipnotizma Netflix (2021)

Hipnotizma filminin yorumları

İlk olarak kişisel yorumumdan bahsedeyim. Yönetmenlerin genç olduğunu söylemiştim. Çok tecrübeli olduklarını da söyleyemem. Filmin izledikten sonra, daha başarılı bir çekim yapılabileceğini gördüm. Tabii ben bir yönetmen değilim. Fakat çok fazla film izleyen biri olarak, kendimde bu eleştiriyi yapma hakkını buluyorum 🙂

İşleyiş olarak biraz daha hareketli olabilirdi. Yer yer durağanlaşan filmin senaryosuna bakıldığında, aslında ilgi çekici olduğunu söyleyebilirim. Kate Siegel dışındaki oyuncuların oyunculuklarından çok tatmin olduğumu söyleyemem. Jason O’Mara bir derece götürebilmiş. Fakat diğerlerinin çok beğenmedim. Ha Flash TV oyunculuğu gibi değil elbette 🙂 Öyle sırıtan biri yok. Filme kaptırdığınızda bir şekilde gidiyor.

Filmi ailenizle izleyebilirsiniz. Erotik sahne olduğunu hatırlamıyorum. Öyle kanlı sahnelerde yok. Toplumumuzda bu konuya dikkat eden aileler olduğunu bildiğim için ayrıntı vermek istedim. Yoksa benim açımdan hiçbir filmin sakıncası yok 🙂

Hipnotizma filmi sıkmadan kendini izlettiriyor. Sadece izledikten sonra sanki bir şeylerin eksik kaldığını düşünüyorsunuz o kadar. Ne izleyeceğim diye düşünüyorsanız ve film bulamıyorsanız, gerilim türünde olan bu filme bir şans verebilirsiniz. Tabii çok büyük beklentiye girmeyin.

Hipnotizma Resmi Fragman

Filme puanım 10 üzerinden 6.

Kaynak
Hipnotizma Netflix İzle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu