Sosyal Medya

Tiktok’ta Nasıl Fenomen Olunur?

Tiktok'ta fenomen olmak için ne gereklidir?

Tiktok’ta nasıl fenomen olunur? Tiktok’ta fenomen olmak için neler gerekir? Videolarım nasıl daha çok izlenir? Tiktok’ta nasıl daha fazla beğeni alırım?

Tiktok Nedir?

Tiktok, video oluşturma ve paylaşmanın yanında, canlı yayın yapılabilen bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest gibi sosyal paylaşım sitelerinden farkı, bu platformda fotoğraf paylaşımının yapılamıyor olmasıdır.

Tiktok Ne Zaman Kuruldu?

2016 senesinde, Çin’in Pekin şehrinde yer alan BYTDANCE isimli bir teknoloji şirketi tarafından kuruldu. Zhang Yiming isimli işadamına ait olan bu teknoloji şirketi, Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo, Vigo Video gibi popüler uygulamaların da sahibidir. 2020 yılı verilerine göre, yıllık 37 milyar $ geliri bulunmaktadır. Böylelikle “Tiktok hangi ülkenin” sorusunu da cevaplamış olduk. Tiktok, Çin’e ait bir uygulamadır.

Tiktok'ta Nasıl Fenomen Olunur
Tiktok’ta Nasıl Fenomen Olunur

Tiktok’ta Nasıl Fenomen Olunur?

Kısaca size bilgi vereyim. Tiktok’ta fenomen olmak çok kolay. Çünkü müthiş bir abaza kitlesi var. 15-75 yaş arası erkeklerin %90’ı, amiyane tabirle abaza. Bu yüzden sadece yorumlarına cevap vermeniz yeterlidir.

Fenomen tabir edilen kadın kitlesine bir bakalım. Bu kadınların %90’ı, tayt ya da mini etek giyerek video çekerler. Bu esnada ağızlarını şarkıya uydurmaya çalışırlar. Kimi garip hareketler yapar, kimi dans etmeye çalışır ama çoğunlukla edemez. Tiktok anasayfanıza mutlaka düşecektir. Çünkü yerli ya da yabancı zibilyon tane böyle profil var. Ben üye olmamak için çok uğraştım. Takip ettiğim birkaç kanal var. Bunlar için üye oldum. Emin olun her gün 20 tane kadın profilini engelliyorum. Artık kusacağım yani aynı şeyleri görmekten. Durum o boyuta geldi.

 • Soru: Ne iş yapıyorsun?
 • Cevap: Ben Tiktok fenomeniyim
 • Soru: Ne yapıyorsun Tiktok’ta?
 • Cevap: ……..

Yani bu arkadaşların 1-10 milyon takipçisi var. Gerçekten bu işle gurur duyuyorlar mı merak ediyorum.

Gelelim erkek fenomenlere…

Bu fenomen arkadaşların birçoğu da, aynı yukarıda saydıklarım gibi ya ağızlarını oynatarak video çekerler ya da fotoğraflarını birleştirerek video yaparlar. Bu kitlenin kadınlardan tek farkı, bunlar genelde arabesk takılır. Ağır abi şarkıları ile klip çekerler.

Tiktok'ta Nasıl Fenomen Olunur
Tiktok’ta Nasıl Fenomen Olunur

Tiktok fenomen çiftleri de var tabii..

Karı koca ya da sevgililer de ortak Tiktok hesabı açarlar. Bunlar da birbirlerine şaka yaparlar genelde. (Bu arada şakalar kurgu değilse izlemeyi seviyorum. Fakat bazıları Flash TV oyunculuğu sergiliyorlar, işte onlar biraz sinir ediyor).

2 cihaz kullanarak canlı yayın yapanlar..

Gıcık olduğum bir kitle de, 2 cihaz kullananlar ve kendilerini dj sananlar. Cihazın birinin kamerasını kullanırlar, diğerinden yazıları okurlar. Kulaklık takarlar ve şarkı çalıp, gülme efekti verirler. Aşırı itici geliyor bana. Engellediğim hesaplar içinde bunlar da var.

2 fenomen bir araya gelirler..

Bu da son zamanlarda artmaya başladı. Tiktok takipçi sayısı 500 bin ve üzeri olanlar bir araya gelip, bir çift gibi davranıyorlar. Böylece birbirlerinin takipçilerini de sömürüyorlar. Danışıklı dövüş yani.

Duygu sömürüsü yapan ve dilenenler..

Kimi tiktok profil sahipleri; duygu sömürüsü yaparak Tiktok takipçi kasmaya çalışırlar. Tabii sadece böyle olsa yine iyi. Canlı yayınlarda karşılaşıyorsunuzdur. Resmen dilencilik yapan büyük bir kitle var.

 • Abi nolur bi gözlük atın
 • Ablam bi ayıcık gönder
 • Allah rızası için tren gönderin

vs..

Çok yüzsüzler bildiğiniz gibi değil. Kadın ya da erkek, genç ya da yaşlı hiç farketmiyor.

Tiktok’ta jeton harcayan tipler

Tiktok’ta öyle bir grup var ki, onlar için ne desem bilemiyorum. Hiç tanımadığı biri için binlerce jeton gönderiyorlar. Tiktok jeton fiyatlarını aşağıya ekliyorum. Ya abicim, adam aslan gönderiyor ve TL karşılığı yaklaşık 5 bin TL. Zengin biridir eyvallah da, ne bileyim bana yine de çok saçma geliyor.

tiktok jeton satın alma
tiktok jeton satın alma

Tiktokta En Fazla Yapılan Yorumlar

Tiktok’ta klasik yorumlar vardır. Bunlar resmen kopyala yapıştır yapılır.

 • Allah çarpsın bu yorumu beğenicem
 • ….. abla/abi bana cevap veriyormuş bir de (Bunu yazarak yorum yaptığı hesap sahibinden yorumlarına cevap vermesini beklerler)

Bu yorumları yapanlar net olarak gerizekalıdır arkadaşlar. IQ seviyeleri çok düşük olduğundan, sakın cevap vermeye kalkmayın.

Sevdiğim Tiktok hesapları..

Evet, şimdi diyeceksiniz ki olum madem bu kadar nefret ediyorsun, neden hesabın var? Çok çok az da olsa, gerçekten emek veren insanlar var. Gerek belgesel olsun, gerek kaliteli dans videoları hazırlayanlar olsun, komik skeçler ya da kısa filmler.. Ya da muhalif sokak röportajları yapan cesur yürekli arkadaşlar var. İşte bu hesapları seviyorum ve takip ediyorum. Bunlar yüzünden hesabım var.

Konuya fenomen olmak için gelip de, benim serzenişlerimi duyanlar küfür etmeden, birkaç taktik vereyim 🙂

 • Kadınsanız, çekici kıyafetler giyip, seksi danslar yapın ve bunları video olarak yükleyin. Yapılan yorumları beğenin ve cevaplayın. Abazaları onore edersiniz ve sizi takip ederler.
 • Erkekseniz, ağır abi raconları üzerine klip çekin. Arkaya böyle mehter marşı ya da arabesk taverna müzikleri ekleyin. 7-15 yaş arası erkek kitleyi rahatlıkla çekersiniz.
 • Tiktok takipçi sayınızı artırmaya çalışın. Bunun için Tiktok takipçi satın alabilirsiniz. Google’de bu konuyla ilgili arama yapabilirsiniz. Tiktok takipçi satın almanız da yetmez tabii ki. Aynı zamanda Tiktok beğeni de satın alabilirsiniz. Böylelikle 10 bin takipçiniz varken, 1 beğeni de kalmazsınız.
 • Videolarınza konuyla ilgili etiket yani Hastag ekleyin #komik #dans #dance #comic gibi hem Türkçe hem de yabancı karşılıklarını yazın. Sizinle aynı türde yayın yapan kalabalık kitleli hesaplara yorum yapın. Yorumlar üzerinden de takipçi kazanabilirsiniz.
 • Tiktok takipçi hilesi adı altında söylenenler palavradan ibarettir, sakın inanmayın.

Bu arada yazdıklarımdan dolayı gerici olduğumu düşünenler olabilir. Ancak tam tersi, aslında çok açık görüşlü biriyimdir. Bloğumu takip etmeye devam ederseniz, ilerleyen zamanlarda bunu daha iyi göreceksiniz 🙂

 

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu